
В період від 6 до 15 тижнів життя у карликових африканських їжаків починається підліткова зміна голок, або, простіше кажучи, линька. Заміна дитячих голок на дорослі – дуже важкий період в житті вашого улюбленця.
Проводячи аналогію з людьми, цей процес нагадує прорізування зубів у дітей. Якщо ваще ручне їжаченя раптом почало вести себе агресивно, фирчати, підстрибувати і навіть намагатися вкусити – воно линяє. Малюк відчуває не просто дискомфорт, а біль, адже крізь ніжну шкіру ріжуться нові голки. Одні їжаченята переносять линьку легше, інші – важче. Ваша задача у цей період – максимально полегшити життя вашого улюбленця:
1. Брати їжачка під черевце, намагаючись не чіпати спинку і голки.
2. Не впадати у істерику, якщо після прогулянки у вас на одязі лишається більше десятка (а то й більше) голочок, що випали. Це природний процес, ростуть нові – випадають старі.
3. Додати в раціон їжака витамини.
4. Двічі на тиждень крапати на спинку та холку їжака по крапельці лляної чи оливкової олії.
Тут попрошу бути уважними! В інтернеті приведено широкий спектр олій, які буцімто можна використовувати для їжаків. На жаль, нерідко бувають випадки, коли безпечна на перший погляд олія обпікає ніжну пористу шкіру африканця. Лляна олія перевірена на всіх їжаках та їжаченятах розплідника, тому я рекомендую тільки її.
5. Незважаючи на те, що ваша тваринка у період линьки пихкає, колеться чи хоче вкусити – треба брати колючку на руки. Не треба намагатися гладити їжака, перевертати на спинку, примушувати розкритися з клубка. Достатньо, щоб він просто спав у вас в рукаві, на колінах, в долоні – і звикав до запаху. Без рук людини малюк швидко здичавіє.