Як зробити укол їжаку

Іноді тварини хворіють. Звісно, карликові африканські їжаки – не виключення. Для лікування тварин ветеринари часто призначають ін’єкції, чим вганяють власників у паніку. Не в кожного є можливість два чи три рази на день возити тваринку в клініку на процедури! Тож доводиться вчитися все робити самостійно!

У цій статті я спробую розповісти, як зробити їжаку укол – і не знепритомніти. Насправді, ін’єкції – більший стрес для власника, ніж для тварини.
Їжакам призначають два типу уколів – внутрішньом’язеві і підшкірні. Різні способи введення залежать від призначеного лікарем препарату.

Шприци.
Зважаючи на малі розміри їжака, зручніше користуватися “інсуліновим” шприцем. Бажано купляти шприць з діленням на 100 одиниць. Так буде легше розрахувати дозування ліків.

Як зробити підшкірний укол. Техніка.
Треба трохи самовладання. Ретельно миємо руки і беремо тварину. Максимально фіксуємо і відтягуємо шкіру. Найпростіше зробити це в районі холки чи спини. Грубо кажучи, беремо їжака “за шкірку” і в утворену шкірну складку повільно вводимо препарат. Якщо на місці ін’єкції утворилася невелика припухлість – без паніки! Хвилин за 10 вона розсмокчеться.

Як зробити внутрішньом’язовий укол. Техніка.

Внутрішньом’язовий укол зазвичай робиться у стегно. Ось тут важить довіра тварини до вас! Неручному карликовому африканському їжаку зробити цей тип ін’єкції буде проблематично!
Відтягуємо задню лапу їжака і колемо у найтовстішу її частину. Голку не треба вводити сильно глибоко. Наступний укол бажано зробити вже в іншу лапу – тобто чергувати праву та ліву.

Важливо!!!

  • Ставить діагнози тварині тільки ветеринарний лікар. Він же призначає препарати і визначає дозування ліків.
  • Небажано використовувати один і той самий шприц більше 2 разів. Після кожного введення ліків тупиться голка, і наступні ін’єкції можуть бути травматичні для ніжної шкіри африканського їжачка.
  • На місці уколу може проступити кров. Це означає, що ви потрапили у судину. Обробіть це місце перекисом водню.
  • Іноді після внутрішньом’язевого уколу тварина може почати кульгати чи тягнути лапку. Страшного тут нічого немає, але приємного для їжака мало. Вірогідно, ви заглибоко ввели голку і пошкодили нервове закінчення. За кілька днів кульгавість мине.
  • Роблячи укол тварині, треба бути цілковито спокійним. Дрижачі руки, паніка та сльози можуть тільки нашкодити процесу. Важливо розуміти, що ви намагаєтеся допомогти вашому улюбленцю одужати.
  • Після процедури задобріть свого ключого друга зофобасом чи борошняним
    хробаком.

З вами була Їжачкова Мати! І пам’ятайте – самолікування та постановка діагнозів “по фото” і “через інтернет” може негативно відобразитися на здоров’ї вашої тваринки.
Всім бобра!

ПС. При підготовці наочного матеріалу жоден їжак не постраждав. Тваринкам були введені вітамінні препарати.